Musea en exposities
Musea en Exposities
Een kennismaking met Hengelo is niet compleet zonder een bezoek aan één van de musea. U maakt er kennis met de plaatselijke geschiedenis, techniek en kunst. Voor kinderen zijn er speciale tentoonstellingen waar ze spelenderwijs nieuwe ontdekkingen doen. Ook op het gebied van de beeldende kunst heeft Hengelo veel te bieden. Kijk bijvoorbeeld op:
Historisch museum Oald Hengel
Techniekmuseum HEIM
Electro-Radio Nostalgie museum
AkkuH Aktuele Kunst Hengelo
Museum voor Hedendaagse Hengelose Kunst (MHHK)
Historisch museum Oald Hengel
In een 100 jaar oud patriciërshuis is het museum Oald Hengel gevestigd. Hier herleeft het leven van weleer. Op de benedenverdieping loopt u het ‘winkeltje’ binnen. Allerhande zaken die vroeger bij kruidenier, bakker en tabakswinkel te koop waren, zijn hier op authentieke wijze uitgestald. Het museum exposeert verder regelmatig wisselende tentoonstellingen. Samen met de VVV organiseert Oald Hengel stadswandelingen langs historische locaties.
| Adres: | Geopend: |
| Beekstraat 51 |
Dinsdag t/m vrijdag: 10.00 tot 17.00 uur |
| 7551 DP Hengelo |
Zaterdag en zondag: 14.00 tot 17.00 uur |
| Tel. (074) 259 4216 | Entreeprijs: € 2,00 (vanaf 12 jaar) |
| Het museum is rolstoeltoegankelijk |

Twents Techniekmuseum HEIM
Ontdek, speel en geniet! Twents Techniek Museum HEIM geeft een beeld van anderhalve eeuw industrie in Twente, de technische ontwikkelingen en de bedrijven: van stoommachine tot ruimtevaart.' In de gerestaureerde fabrieksschool van Stork, de ‘Wilhelminaschool’, wordt oude en nieuwe techniek aantrekkelijk gepresenteerd, met werkende machines en apparaten, ondersteund met begrijpelijke uitleg. Met veel interessante doe- en speel-dingen voor de jeugd, en het Museumcafé om even te rusten en te genieten!
Tijdens schoolvakanties zijn er ‘Doe-middagen’ voor kinderen. Je verjaardag vieren? Kan ook bij het HEIM! Klik voor gedetailleerde informatie op bovenstaande link van het HEIM.
| Adres: |
Geopend: |
| Industriestraat 9 | Dinsdag t/m vrijdag: 11.00 tot 17.00 uur |
|
7553 CK Hengelo |
Zaterdag, zon- en feestdagen: 14.00 tot 17.00 uur |
| Tel. (074) 243 0054 |
Entreeprijs: € 6,00 (volwassenen), € 3,00 (5 t/m 15 jaar en CJP), € 4,00 (65+), € 5,- (groepen vanaf 10 personen), kinderen tot 4 jaar, museumjaarkaart- en Heimpas-houders gratis. |
![]() |
Het museum is rolstoeltoegankelijk |
Electro-Radio Nostalgie museum
Het museum exposeert een overzicht van elektro- en radio-apparatuur zoals dat sinds 1860 is ontwikkeld en gebruikt.
| Adres: | Geopend: |
| Johan Wagenaarstraat 20 | Zomertijd: woensdag en zaterdag: 14.00 tot 17.00 uur |
| 7557 VH Hengelo |
Wintertijd: zaterdag: 14.00 tot 17.00 uur |
| Tel. (074) 250 5535 | Entree: gratis, groepen op afspraak |
AkkuH, Aktuele Kunst Hengelo
In het Hengelose centrum voor beeldende kunst zijn jaarlijks tien inspirerende tentoonstellingen te zien. AkkuH heeft verder een educatieve poot die scholieren in het basis- en voortgezet onderwijs met de kunsten in aanraking brengt. Op het programma staan een jaarlijkse educatieve tentoonstelling en workshops door Hengelose kunstenaars. De Kunstuitleen van het centrum omvat onder meer werken van Jan Schoonhoven, Theo Wolvekamp en Karel Appel. Te koop zijn sieraden van Maria Hees en Hilde Foks, glaasjes van Borek Sipek en ‘Domoren’ van Richard Hutten.
| Adres: | Geopend: |
| F. Hazemeijerstraat 800 |
Dinsdag t/m vrijdag: 13.00 tot 17.00 uur |
| 7555 RJ Hengelo |
Zaterdag: 11.00 tot 16.00 uur |
| Tel. (074) 291 0232 | Zondag: 13.00 tot 17.00 uur (Akkuh) |
Museum voor Hedendaagse Hengelose Kunst (MHHK)
In dit internet-museum reist u tijdens een virtuele tour langs verschillende zalen met kunstwerken van Hengelose kunstenaars. Sommige tentoongestelde werken bestaan echt, andere alleen in het museum. In de museumwinkel kunt u werken van exposerende kunstenaars kopen. ![]()





14 074