Kunst en Cultuur
Gerelateerde links
Hengelo kent een rijk en compleet aanbod van culturele voorzieningen. Het prachtige Rabotheater zorgt voor een gevarieerd aanbod en mag rekenen op een steeds toenemend aantal bezoekers.
De Muziekschool trekt ieder jaar meer leerlingen en staat landelijk bekend om het hoge niveau. De school is gehuisvest rond de monumentale Waterstaatskerk, die een passend podium biedt voor concerten en uitvoeringen. Poppodium Metropool biedt een alternatief cultuurprogramma voor de fijnproever. AkkuH centrum voor Actuele Kunst kijkt vooruit met de kunst terwijl het Historisch Museum Hengelo het Hengelose verleden koestert.
Actuele ontwikkelingen
De Hengelose cultuur is in beweging. De bibliotheek zit in een prachtig pand onder de naam Beursplein, de Hasseler Es heeft het multifunctionele Kulturhus, vlak achter het station is Poppodium Metropool verrezen en het Twents Techniekmuseum HEIM heeft zijn nieuwe onderkomen in de voormalige Wilhelminaschool.




14 074