Gemeenteraad op 12-6-2018
| Locatie | Schouwburg Hengelo, Beursstraat 44 |
|---|---|
| Datum/tijd | 12 jun 2018 19:30 - 22:00 |
| Bestuursorgaan | Gemeenteraad |
2248815 - Vergaderstukken gemeenteraad 12-6-2018
A03 - 2228794 - Benoeming wethouders raadsperiode 2018-2022
De fracties van ProHengelo, VVD, SP en D66 hebben op vrijdag 1 juni 2018 overeenstemming bereikt over een coalitieprogramma. De gemeenteraad stemt op 12 juni 2018 over de benoeming van de vier, door de partijen, voorgedragen kandidaten voor het wethouderschap van Hengelo. De kandidaten zijn Bas van Wakeren, Gerard Gerrits, Mariska ten Heuw en Claudio Bruggink.
Vastgesteld
De voorzitter van de stemcommissie verklaart dat er 37 geldige stemmen zijn uitgebracht, alle stemmen voor en geen stem tegen, en adviseert tot benoeming over te gaan.
A04 - 2228818 - Toelating nieuwe raadsleden 2018-2022
Naar aanleiding van de gemeenteraadsverkiezingen en daarop volgende coalitieonderhandelingen, zijn ProHengelo, VVD, SP en D66 erin geslaagd een meerderheidscoalitie te vormen. Naar aanleiding daarvan wordt de raad gevraagd om op 12 juni een viertal wethouders te benoemen. Na aanvaarding door en beëdiging van de wethouders vanuit de raad komen er binnen de raad een drietal vacatures te ontstaan. Met dit voorstel tot toelating van drie nieuwe raadsleden wordt in deze vacatures voorzien.
Vastgesteld
De voorzitter van de commissie Geloofsbrieven raadsleden verklaart geen redenen te hebben gevonden die benoeming in de weg staan, en adviseert tot benoeming over te gaan.
A05 - 2249016 - Benoeming fractievertegenwoordigers 2018-2022 voor D66 en VVD
Om beoogd nieuwe raadsleden mee te laten draaien in de politieke arena, maar ook om (kleine) fracties te ondersteunen, heeft de raad van Hengelo bepaald dat elke fractie maximaal 2 fractievertegenwoordigers mag laten benoemen. Op 21 maart 2018 zijn de gemeenteraadsverkiezingen geweest. Na afloop van een raadsperiode komt automatisch een einde aan de zittingsperiode van de fractievertegenwoordigers. De fracties zijn uitgenodigd om (nieuwe) kandidaten voor benoeming voor te dragen. D66 heeft deze raadsperiode nog niemand voordragen en maakt van dit moment gebruik om twee personen te laten benoemen als fractievertegenwoordiger. De andere twee personen worden voorgedragen door de fractie van de VVD. Omdat mevr. van Zweth de zetel van raadslid Gerard Gerrits over zal nemen, zijn er voor de VVD weer twee plekken beschikbaar voor fractievertegenwoordigers.
Vastgesteld
De voorzitter van de commissie Geloofsbrieven Fractievertegenwoordigers verklaart geen redenen te hebben gevonden die benoeming in de weg staan, en adviseert tot benoeming over te gaan.