Energiekrediet voor Hengelose bedrijven
De gemeente Hengelo biedt een kredietmogelijkheid aan voor Hengelose bedrijven die door gestegen energielasten in de problemen komen. Deze kredietmogelijkheid geldt tijdelijk totdat de landelijke regeling ‘Tegemoetkoming Energie Kosten’ (TEK) van kracht wordt.
De TEK-regeling is naar verwachting pas medio 2023 aan te vragen. Veel bedrijven worden echter nu al met fors gestegen energielasten geconfronteerd. Gezonde bedrijven komen hierdoor in de problemen en moeten noodgedwongen hun bedrijf beëindigen. Of komen in de schuldsanering terecht. De gemeente Hengelo wil levensvatbare bedrijven ondersteunen door met dit energiekrediet een tijdelijk vangnet te bieden.
Voor wie?
Het college van burgemeester en wethouders van Hengelo heeft op 22 november beleidsregels voor het Hengelose Energie Krediet (HEK) vastgesteld. De regeling geldt voor ondernemers die met hun bedrijf in Hengelo zijn gevestigd. Belangrijkste voorwaarde voor verstrekking van het krediet is dat het om een levensvatbaar bedrijf gaat, dat enkel door de hoge energielasten in de problemen dreigt te komen. Het maximale krediet per onderneming bedraagt 10.000 euro en het krediet wordt verstrekt tegen een rentepercentage van 2%. Om voor het krediet in aanmerking te komen moeten de energielasten per oktober 2022 met minimaal 50% zijn gestegen ten opzichte van juli 2022.
Hoe aanvragen?
Het HEK kan worden aangevraagd voor de periode oktober tot en met december 2022. De HEK-regeling wordt uitgevoerd door de Regionale Organisatie Zelfstandigen (ROZ). Ondernemers die gebruik willen maken van de regeling kunnen contact opnemen met ROZ via administratie@rozgroep.nl. De informatie is ook na te lezen op www.rozgroep.nl.