Zonneveld Boeldershoek is opgeleverd
Zonneveld Boeldershoek is opgeleverd. Het gebied van 12 hectare heeft de afgelopen maanden 22.000 zonnepanelen gekregen en produceert stroom voor 4.000 woningen.
Wethouder Claudio Bruggink mocht de schakelaar officieel omzetten, en noemt de opening een belangrijke stap naar een duurzamere toekomst in Hengelo. ‘Dit project draagt bij aan de productie van duurzame energie en het verminderen van onze CO2-uitstoot. Daarnaast is het een onafhankelijke, eigen stroomvoorziening. Met dit zonneveld zijn we minder afhankelijk van externe bronnen. Van aardgas uit Rusland bijvoorbeeld. We zorgen dus voor onszelf. In deze roerige tijden is dat een grote pro.’
De wethouder krijgt geregeld de vraag of het stroomnet niet te vol is voor een nieuw zonneveld. Bruggink: ‘We hebben onze aansluiting op het elektriciteitsnet gelukkig al een hele tijd gereserveerd. En dit zonneveld geeft ons ook weer de kans om te onderzoeken welke mogelijkheden werken om te veel belasting op het stroomnet te voorkomen. Bijvoorbeeld directe levering aan omliggende bedrijven en de ontwikkeling van batterijsystemen.’
Het zonneveld is aangelegd door Zonnestroom Nederland. Er ligt een vergevorderd plan van Vattenfall om ten zuiden van dit zonneveld nog zo’n zonneveld aan te leggen. Het ligt in de verwachting dat de lokale corporatie Energie van Hengelo het veld gaat overnemen van Vattenfall. De aanleg start naar verwachting nog dit jaar.